شنبه ٠٣ فروردين ١٣٩٨
خدمات
کانون ها
نشریات
اوقات شرعی
اخبار > کسانی که درس کربلا را مذاکره می دانند یا خائن هستند یا بی خبر!/ پیام زنده و 20 میلیونی اربعین امپراطوری رسانه ای استکبار را منفعل کرده
 


  چاپ        ارسال به دوست

در کارگاه دانشجویی «اربعین و استکبارستیزی» واحد بجنورد مطرح شد:

کسانی که درس کربلا را مذاکره می دانند یا خائن هستند یا بی خبر!/ پیام زنده و 20 میلیونی اربعین امپراطوری رسانه ای استکبار را منفعل کرده

به گزارش بچه های مسجد دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد؛ از زمانیکه مقابله حق و باطل آغاز شده عاشورا یکی از مهمترین مقابله های این دو جبهه است. حسین بن علی(ع) در اوج حماسه به شهادت رسیدند پس باید عزاداری ایشان هم همان قدر حماسی باشد. این جریان و واقعه باید زنده بماند چرا که باطل هنوز وجود دارد و دوباره با تمام وجود به میدان می آید. در همین شهر یک روحانی منبر رفت و تاریخ عاشورا را روی منبر رسول خدا(ص) تحریف کرد.

امروز دسته های عزاداری در قلب کفر یعنی نیویورک راه می افتد

او بالای منبر گفت امام حسن(ع) خوب کرد و صلح کرد و مردم را به کشتن نداد! این می شود تحریف عاشورا و نفهمیدن تقابل حق و باطل. قیام امام حسین(ع) هم عقلانیت داشت، هم احساسات آنهم در نهایت ممکن. احساسات داشت چون در میدان جنگ و شدت گرفتن کار فراموش نکرد با اهل حرم خودشان وداع کنند.

امام حسین(ع) همه چیزش را فدای دین خدا کرد این است که خدا هم تمام عالم را فدایی امام حسین(ع) کرده است تا در قلب کفر نیویورک هم برای ایشان دسته عزاداری راه می افتد. زیارت تعاریف گوناگون دارد روایت داریم اگر از راه دور هم سه بار سلام به اباعبدالله بدهید زائر ایشان خواهید بود. اما در روایت برای زیارت قبر ایشان مباحث مهمی مطرح شده است از جمله اینکه اگر کسی در زندگی اش به زیارت امام حسین(ع) نرود نمی تواند خود را شیعه واقعی بداند.

روایت داریم از امام حسن عسکری(ع) که مومن 5 ویژگی دارد، یکی از آنها زیارت امام حسین(ع) روز اربعین در کربلاست.
حال نسبت اربعین و استکبارستیزی چیست؟ گفتیم قیام امام حسین(ع) قیام تمام حق مقابل تمام باطل است. آن سالی که امام حسین(ع) حج را ترک کرد دیگر حج واجب که نبود جایز هم نبود، الان عبادت دیگرتعریفش تغییر کرده است.

 


کسانی که درس کربلا را مذاکره می دانند یا خائن هستند یا بی خبر!
آقایانی که تاریخ عاشورا را تحریف می کنند و می گویند درس کربلا مذاکره بود یا بی خبر هستند یا خائن، ایشان به عمر سعد گفت بیا سمت من و بعد او استدلالها و بهانه هایی آورد. اهل بیت(ع) که فرمودند روز اربعین بیایید کربلا می دانستند این اجتماع میلیونی رقم می خورد، بله می دانستند، این را در نظام مبارزاتی شیعه طراحی کرده بودند، موعد اربعین، میعاد کربلا، مخاطب کیست، شیعیان!کسی نمی تواند بگوید من وظیفه ندارم نمی آیم، تکلیف همه ماست.

پیام زنده و 20 میلیونی اربعین امپراطوری رسانه ای استکبار را منفعل کرده
هیچ پیامی مهمتر از پیام زنده در دنیا نیست، دوم اینکه انسان ها به تجمعات انسانی توجه بیشتری دارند، الان اربعین با بیش از 20 میلیون نفر بزرگترین اجتماع بشری است. امام عسکری(ع) این اصل را گذاشتند تا استکبار نتواند با آن مقابله کند، اگر استکبار امپراطوری رسانه ای دارد ما آدم ها و تن هایی داریم برای مقابله با او.

 


اگر این تجمع بزرگ شکل گرفت دیگر نمی توانند اسم شیعه را پنهان کنند. استکبار روشش این است که هر وقت نتوانست صدای حق را پنهان کند رفت سراغ تحریف آن. کار به جایی رسید که ابی عبدالله خود را مقابل تمام باطل دیدند اینجا دیگر ایشان آمدند جلو. هرچقدر ما را بایکوت خبری کنند با تن مان می آییم وسط و سلطنت ابی عبدالله(ع) را به رخ عالم می کشیم، باید در مقابل استکبار جبهه درست کنیم، تک تک نمی شود استکبار را زد، هنرمندمان، منبری مان، دانشجو و استادمان همه و همه با هم خط آتش درست کنند و استکبار را بزنند. از همه عالم انسان ها جمع می شود از پاراچنار و آذربایجان، از آفریقا و آمریکای جنوبی و اروپا حتی آنها که شیعه هم نیستند دور هم جمع می شود.

اربعین طراحی خطرناک انگلیس یعنی تجزیه کشورهای اسلامی را بی اثر کرد/ خجالت دارد اربعین خانه بمانیم!

هنوز هم امام حسین(ع) در کوچه و بازار عالم دنبال وهب ها و ظهیر هاست، تا جاییکه تجمع اصحاب حق اتفاق می افتد و ما به اصل اخوت می رسیم. انگلستان 150 سال پیش یک طراحی خطرناک کرده و مرزبندی های جغرافیایی درست کرده که با یک تحریک جنگ راه می افتد اما اربعین همه نقشه های او را بر باد داده است. اربعین می تواند بیش از این کمال پیدا کند... خجالت دارد بچه شیعه اربعین شهر خودش باشد کربلا نباشد. اربعین آه و زاری نیست، حماسه است و قدرت خاصی دارد...

 

برخی می خواهند با حاشیه سازی مثل موضوع نذری اصل عزاداری را منحرف کنند

جریان معاند موفق شده که زشتی ها و حواشی عزاداری را پر رنگ کند، زیادی روی مسائلی مثل نذری کار کرده اند، یک سری اشتباهات و نواقص و برخی هم که اصلا نقص نیست را بزرگنمایی کرده اند.
بله نقص داریم باید نواقص را برطرف کنیم نه اینکه اصل مسئله را منکر شویم. باید یک عده از بزرگتر ها بیایند بزرگی کنند و اختلافات را برطرف کنند و یک سری موعد ها را برای تجمع و وحدت تعیین کنند.


١٤:٢٤ - سه شنبه ١٨ آبان ١٣٩٥    /    عدد : ٥٠٧٣٧٧    /    تعداد نمایش : ٦٦٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیوندها

وبلاگ هم اندیشی اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان شمالی